Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Eğitimlerimiz

Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Eğitimler kapsamında, Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursunda MEB onaylı Sertifika veren 2 ayrı Uzaktan Eğitim Programı bulunmaktadır.

 • Emlak Danışmanlığı Kursu
 • Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı Kursu

Her iki Kursumuz da “TAMAMEN UZAKTAN EĞİTİM İLE VERİLMEKTEDİR.”

İNTERNET TABANLI EMLAK DANIŞMANLIĞI KURSU;

Emlak Danışmanlığı Kursu programı ile; Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleğin temel bilgilerini öğretip, sektöre nitelikli istihdam sağlamak, mesleğe giren kişilerin de mesleğin hakkını vererek yapmaları için, gerekli tüm mesleki bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmak hedeflenmektedir.

EMLAK DANIŞMANLIĞI KURSU İLE KURSİYERLER NE KAZANACAK ?

Uygulanacak program ile; kursiyerlerin, gerçek ve tüzel kişilere, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir Emlak Danışmanı olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Nitelikli Emlak Danışmanlarından hizmet alan toplum bireyleri ve kuruluşlar kazanırken, kurstan aldığı bilgiler ile kendini yetiştiren kursiyerler ise, emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketlerinde daha rahat iş bulabilecekleri gibi, kendi ofislerini açarak, emlak sektöründe iş kurma imkanına da sahip olabileceklerdir.

KURS PROGRAMI İÇERİĞİNİN TOPLAM KURS SÜRESİNE GÖRE HAFTALIK DAĞILIMI :

Emlak Danışmanlığı Kursu Öğretim Programı 6 Ders Başlığına göre düzenlenmiştir.

 1. PAZARLAMA,

 2. HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM

 3. TAPU SİCİLİ

 4. KADASTRO

 5. HUKUK

 6. EMLAK DANIŞMANLIĞI, EKSPERTİZ VE ŞEHİR PLANLAMA

  KURS PROGRAMI SÜRESİ:

   İnternet Tabanlı Emlak Danışmanlığı Kursu için;

Toplam Süre =  6 Hafta /  120 saattir.

( Zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın 7 / 24 istediğiniz zaman ders

çalışabilirsiniz.)

İNTERNET TABANLI KONUT FİNANSMANI TANITIM VE PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI KURSU;

Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı Kursu programı ile; Ülke düzeyinde gayrimenkullerin yatırım amacına göre niteliğini ve uygunluğunu araştıran, ilgili mevzuat ve kanunlar hakkında yatırımcıya bilgi veren, Konut Finansmanına yönelik, yatırımcı adına sabit ve değişken, faizli ipotek kredileri, kredi maliyetleri, kredi tahsis ücretleri, erken ödeme cezaları, Alternatif Konut Finansman Ürünleri gibi konularda araştırma yapan ve en uygun imkânlar hakkında kişi ve kuruluşlara bilgi ve destek sunan bu konularda Danışmanlık  Hizmeti veren kişiler yetiştirmek hedeflenmektedir.

KONUT FİNANSMANI TANITIM VE PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI KURSU İLE KURSİYERLER NE KAZANACAK ?

Yetişmiş Konut Finansmanı Danışmanlarından hizmet alan toplum bireyleri ve kuruluşlar kazanırken, kurstan aldığı bilgiler ile kendini yetiştiren kursiyerler ise, emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve değerleme şirketlerinde, leasing, factoring kurumları ve sigorta şirketlerinde  daha rahat iş bulabileceği gibi, emlak sektöründe kendi ofislerini açtıkları takdirde, müşterilerine daha kapsamlı hizmet verme imkanına sahip olacaklardır.

KURS PROGRAMI İÇERİĞİNİN TOPLAM KURS SÜRESİNE GÖRE HAFTALIK DAĞILIMI :

Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı Öğretim Programı  4  Ders Başlığına göre düzenlenmiştir.

 1. KONUT FİNANSMANI SİSTEMİ

 2. KONUT FİNANSMANI SİSTEMİ UYGULAMALARI

 3. KONUT FİNANSMANI TANITIM VE PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

 4. İLGİLİ HUKUKİ VE MALİ MEVZUAT

KURS PROGRAMI SÜRESİ:

  Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı  Kursu için ;

Toplam Süre =  4 Hafta /  80 saattir.

( Zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın 7 / 24 istediğiniz zaman ders

çalışabilirsiniz.)

 


Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Eğitimlerimiz” için 7 yorum

 1. Değerli Yöneticiler,
  Günde 4 saat haftada 5 gün eğitimden bahsediyorsunuz. Kursunuzun programı güzel ve uygun görülüyor. Ancak ben çalışan biriyim. Bu dört saatlik eğitim saat 18.00’dan sonra olabiliyor mu? Dersleri kaçırırsak sonradan izlemek üzere kayıtlı videolar olacak mı? Ders notları var mı ? Cevaplarsanız çok memnun olacağım. Saygı ve başarı dileklerimle….

  1. Merhaba Ruhi Bey,
   Kursumuzun en önemli özelliklerinden biri; “Zaman ve Mekan sınırlaması olmaksızın, günün 24 saatinde istediğiniz zaman Ders çalışma imkanı olmasıdır.” Milli Eğitimden onaylı Müfredatımız gereğince günde 4 saat, 5 günde 20 saat çalışılabileceği öngörülmüştür. Ancak Canlı Ders olmadığı için, belli saatlerde çalışma zorunluluğu olmayıp, tüm derslerin notlarından istediğiniz saatte çalışabilir, her ders sonunda deneme testleri çözebilirsiniz. Sadece dönem sonunda MEB denetiminde Sınava girme zorunluluğu vardır.

  1. Merhaba Ata Bey,
   Ülkemizde halen Emlakçılık ile ilgili Kanun yoktur. Mesleki Eğitimde halen geçerli olan Sertifikaların da MEB onaylı olması gerekmektedir. Türkiye genelinde her türlü Eğitim ve Öğretim çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yapılması Yasa gereğidir. Bizim Kursumuz da tamamen Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde olup, Kursumuzun MEB Ruhsatı bilgilerini
   ( http://www.onlineemlakkursu.com/sertifikalarimiz/) adresini tıklayarak inceleyebilirsiniz. Kurs sonunda alacağınız Sertifikalar da MEB onaylıdır. Bu nedenle Ofis açarken İlgili Belediyelerin talebi halinde bu Belgenizi sunabilir, Emlak Danışmanı olarak da çalışabilirsiniz. 2 ayrı Kursumuz bulunmaktadır. Kurs ücretlerimiz her bir kurs için 450 TL olup, bu bedele KDV ve 1. Sınav ücreti dahildir. Ancak 2 kurs birden alınırsa 900 TL yerine 750 TL alınmakta, sınav sonunda başarılı olunduğunda 2 Sertifika sahibi olunmaktadır.

 2. Konu: emlakçilik ve konut finansman eğitimi.

  Merhaba,

  1974’ den beri Hollanda’da ikamet ediyorum, kursa katılabilmek için diploma Hollanda’da aldığım gymnasium diplomasini Türkiye’de herhangi bir notere onaylatma imkanım var mı ? Yada yurtdışı diplomasına noter onayı gereklimidir. Teşekkürler

Bir cevap yazın