EĞİTMENLERİMİZ & DANIŞMANLARIMIZ

DANIŞMANLARIMIZ 

 

GÜRSAL ÖCAL DÖRTGÖZ 

( Avukat / Tapu Kadastro Başmüfettişi  / Yazar )

1967 yılında Adana’da doğdu. 1988 yılında İzmir Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre avukatlık stajından sonra Tapu ve Kadastro Müfettişi olarak göreve başladı. Halen Başmüfettiş olarak görevini sürdürmektedir.

1990 yılında Malezya Hükümetinden kazandığı burs ile Malaysia Penilian Negara Enstitüsünde, International Property Valuation (Uluslar arası Gayrimenkul Değerleme) konusunda eğitim görerek, belge aldı.

Mülkiyet Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak da görev yaptı.

Hukuk ve tapu sicili alanlarında yayımlanmış pek çok kitabı bulunan G.Öcal Dörtgöz’ün muhtelif dergi ve gazetelerde yayımlanmış 50’nin üzerinde makalesi mevcuttur.

G.Öcal Dörtgöz; Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursu Müfredatının ve Kurs Dersleri içindeki Tapu ve Kadastro konu içeriklerinin hazırlanması sırasında büyük destek vermiştir. Destekleri, Eğitim çalışmalarımız boyunca da Danışman Statüsünde sürmektedir.


MEHMET BAYDEMİR

( İşletme / Vergi Denetmeni / Yazar ) 

Mehmet Baydemir 1964 yılında balıkesir’ de doğdu. 1985 yılında Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1987 yılında Maliye Bakanlığı’na girerek 1987 – 1992 yıllarında Balıkesir Defterdarlığı Erdek Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde çalıştı. 1992 yılından bu yana Vergi Denetmeni olarak çalışmaktadır.

Vergi Denetmenliği görevini sürdürürken Öğretici olarak Hizmet İçi Eğitimlerde bulunmuştur. Ayrıca, Vergi ve muhasebe konularında yayınlanmış kitapları ile çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Mehmet Baydemir tarafından yazılmış olan;  “Ansiklopedik Emlak – Finans – Hukuk Sözlüğü” , “Dikkat Herkes Tutulu Satışı (Mortgage) Konuşuyor” , “Her Yönüyle Emlak” , ”Her Yönüyle Emlak Komisyonculuğu” , “Emlak Alım, Satım ve Kiralamada Altın Öğütler” isimli Kitapları, Emlak Sektöründe Meslektaşımıza rehberlik yapmaktadır.

Mehmet Baydemir’in; Uzaktan Öğretim Emlak Danışmanlığı ve Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı Müfredatları içinde yer alan, Meslektaşlarımızın Vergisel konulardaki Yükümlülüklerine ilişkin konulardaki Danışmanlığı, Kursiyerlerimize ciddi katkı sağlayacaktır.


ARZU AYTAÇ

( İktisat / Emlak Danışmanı / MEB Uzman Öğretici )

1964 Artvin doğumlu Arzu Aytaç, 15 yıl büyük ölçekli dış ticaret firmalarının mali işler bölümlerinde görev aldı. Daha sonra inşaat sektörüne girdi.

1995 yılında Beylikdüzü Megakent’de kooperatif inşaatı ve yöneticiliği yaptı. Aynı dönemlerde bölge kooperatifleri üst birlik yönetiminde görev aldı.

2000 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. den aldığı Acentelik ile gayrimenkul yatırım danışmanlığı sektöründe çalışmaya başladı.

1999 yılında 60 kurucu üyeli Beylikdüzü Platformunun kurucu başkanlığını, 2000 yılında Beylikdüzü Rotary Kulübünün kurucu üyeliğini, 2007-2008 dönemi Beylikdüzü Rotary Kulübü başkanlığı yaptı. Tükoder Beylikdüzü Şube yöneticiliği yaptı. ÇYDD üyesi ve Beylikdüzü Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde aktif yer alıyor.

1995 yılından itibaren bölgede aktif iş ve sosyal hayatın içinde yer aldı. Firma olarak bölgede belediyeye ekspertiz hizmetleri vermektedir.

Arzu Aytaç; Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı Kursumuzda İktisat, Konut Finansmanı, Mesleki Bilgiler konularında MEB Uzman Öğreticisi olarak yer almaktadır.


 

MEHMET UÇAK 

( İşletme / Mali Müşavir / MEB Uzman Öğretici ) 

1963 Kayseri doğumlu olan, 25 yılı aşkın bir süredir çalışmalarını kendi alanlarında bağımsız olarak sürdüren Mehmet Uçak, 2012 yılından beri Eura Audit International Türkiye’nin çalışmalarını kurumsal bir kimlik çatısı altında sürdürmektedir.

Mehmet Uçak, 2013 yılında kurulan, Bağımsız Denetim faaliyetinde sektöründe hizmet veren Galata Global Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şirket Satın Alma (M&A), iç denetim ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı alanlarında konusunda öne çıkan şirketlerde çözüm ortaklığı yapan Mehmet Uçak, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Gama İnşaat Şirketler Topluluğunda ve Yaşar Holding iştiraki Botaş A.Ş.’nde Muhasebe Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1989 yılından beri Kurumsal Danışmanlık ve Mali Müşavirlik faaliyeti devam etmekte olup Türkiye İç denetim Enstitüsü (TİDE ) ve Kalite Derneği (KALDER) üyesidir.

Mehmet Uçak, Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Ortakları arasında yer almaktadır. Kurslarımızda, İşletme, Vergisel Yükümlülükler ve Meslek Bilgileri alanlarında ders veren MEB Uzman Öğreticisi olarak yer almaktadır.


EĞİTMENLERİMİZ

 

AHMET KALAY

( İlahiyat / Bilirkişi / Emlak Danışmanı / MEB Uzman Öğretici )

1948 Afyonkarahisar doğumlu olan Ahmet Kalay, Marmara İlahiyat Fakültesi ( Yüksek İslam Enstitüsü) mezunu. 1971 – 1974 yıllarında Amerikan Kız Lisesinde Öğretmenlik, takip eden 15 yıl ise Özel bir Vakıfta Müdürlük yaptı.

1986 yılında Emlak Pazarlama sektörüne giren Ahmet Kalay, 2000 yılından bu güne kadar Adliyelerde ve İstanbul Ticaret Odasında Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.

Halen Marmara Emlak Müşavirleri Derneği ve Emlak Müşavirleri Federasyonu ( EMFED)  Yönetimlerinde bulunmaktadır.

1991 yılında kurulmuş olan Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ nin ilk Kurucuları arasında yer alan Ahmet Kalay, çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini üslendi.

1996 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. tarafından açılan Türkiye’nin MEB Onaylı İlk ve Tek Emlakçılık Kursunda Uzman Öğretici olarak görev yaptı.

Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Ailesi içinde tüm Acentelerimize “Abilik” yapan Ahmet Kalay, 2018 yılında başlayan MEB Onaylı Uzaktan Öğretim Kursumuzda da  Usta Öğretici olarak yılların Bilgi ve Birikimlerini, tüm Kursiyerlerimiz ile paylaşmaya devam edecektir.RÜŞTÜ KÖPRÜLÜ

( Avukat / Hukuk Müşaviri / MEB Uzman Öğretici ) 

1964 Elazığ doğumludur. 1982 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olmuştur.

Köprülü Hukuk Bürosunun kurucu Avukatı olup, birlikte çalıştığı Av. Emine Köprülü ile evlidir.

Avukatlık stajı ve askerlik görevini tamamladıktan sonra 1988 yılında Eminönü’nde açtığı bürosunu 1999 yılından itibaren, İstanbul Şişli’ ye taşınmış ve halen 200 m2’lik ofiste dört Avukat, iki Stajyer Avukat, dört takip elemanı, ve bir sekreter den oluşan kadrosuyla “Köprülü Hukuk Bürosu” olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Köprülü Hukuk Bürosu ağırlıklı olarak Şirket Danışmanlığı yapmakta, Medeni Kanundan kaynaklanan taşınmaz mülkiyet hukuku, miras hukuku ve aile hukuku ihtilafları, Borçlar Hukukundan kaynaklanan sözleşme, kira, vekalet, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri ihtilafları, Ticaret Kanunundan kaynaklanan şirketler hukuku ve ticari ihtilaflar, İcra İflas Kanunundan kaynaklanan icra takip ve davaları, Ticari ihtilaflardan kaynaklanan sahtecilik dolandırıcılık gibi ceza ihtilafları, Bankacılık ve Faktoring mevzuatından kaynaklanan ihtilaflar gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Av. Rüştü Köprülü; 1996 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. tarafından açılan Türkiye’nin İlk ve tek Emlakçılık Kursunda da tüm Hukuki Konuları kapsayan derslerimizde Eğitmenlik yapmıştır.  2018 yılında açılan Uzaktan Öğretim Kurslarımızda da tüm Hukuki konuları içeren derslerde MEB Uzman Öğreticisi olarak yer almaktadır.


İLHAN BELLEK

( İktisat / İşletme / Emlak Danışmanı / Kurs Kurucusu / Kurs Müdürü )

1962 Kayseri doğumludur. 2010 yılında başladığı İktisat Fakültesi Ön Lisans eğitimini 2012 yılında tamamladı. 2014 yılında ise İşletme Fakültesi Lisans eğitimini tamamladı.

1986 yılından itibaren Gayrimenkul Sektöründe faaliyetine başladı. 1991 yılında kurulan Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ nin Kurucu Ortakları arasında yerini aldı.1994 yılından itibaren, Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, MEB. Emlakçılık Kursu Kuruculuğu ve Eğitmenliği görevlerinde bulundu.

1991 yılından itibaren; Bahçelievler ve Yeşilköy’de Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Acenteliği, 1994 yılında İstanbul Ana Acenteliği, 2012 yılı itibariyle de M. Nuri Orhon ve Ziya Bellek ile beraber Marmara 1. Bölge & İstanbul Ana Acenteliği görevini üstlendi. Bu Ana Acenteliği devam etmektedir.

Halen, Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Network Yapı Çözümleri A.Ş.’ nin de Kurucu Ortağı olup Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İlhan Bellek; Mart 2018 de faaliyete geçen Milli Eğitim Bakanlığı Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursu’ nun Kurucu Müdürüdür. Aynı zamanda, Kurslarımız içindeki İşletme, Emlak Danışmanlığı, Ekspertiz, Değerleme, Meslek Bilgileri alanlarında ders veren MEB Onaylı Eğitmen olarak yer almaktadır.


KURUCULARIMIZ 

 

M. NURİ ORHON

( Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Yön. Kur. Bşk. / Kurs Kurucusu )

M. Nuri Orhon, 1950 İstanbul doğumlu, 1969 Şişli Terakki Lisesi mezunudur. 1972 – 1978 yılları arasında Roche İlaç Sanayi Tıbbi Mümessili olarak görev yaptı. 1978 – 1982 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde bulundu.

1982 den bu yana Emlak Sektöründe olup, İstanbul Levent’de Emlak Dünyası, Bebek’ de Masters Emlak  ve Giz Emlak ismi ile Emlak Pazarlama Hizmeti verdi.

1991 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ nin Kurucu Ortakları arasında yerini aldı ve 1992 yılında Türkiye’ nin İlk ve Tek On-Line Emlak Bilgi Bankasını kurdu, işletmeye açtı. 1993 yılından itibaren; Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Genel Müdürü, Denetçiliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1998 yılında, Türkiye’de İlk ve Tek olarak, İnternet ortamında çalışan Emlak Web Sitesini kurdu. Aynı yıl Türkiye Emlak Sektöründe İlk ve Tek  olarak, Network Marketing Sistemine dayalı Network Emlakçılık Sisteminin kurulmasını sağladı.

2012 yılında, İlhan Bellek ve Ziya Bellek ile beraber, Marmara 1. Bölge & İstanbul Ana Acenteliği görevini üstlendi. Bu Ana Acenteliği devam etmektedir.

Halen, Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Network Yapı Çözümleri A.Ş.’ nin de  Kurucu Ortağıdır.

Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursunun Kurucusu olarak Eğitim çalışmalarına aktif katkısı sürmektedir.


ZİYA BELLEK

( Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Yrd. / Kurs Kurucusu )

1963 yılında İstanbul’ da doğmuştur. 1978 – 1986 yılları arasında, Aile Şirketi Üçel Otomotivde çalışmalarını sürdürdükten sonra 1986 yılından itibaren Gayrimenkul Sektöründe faaliyetine başlamıştır.

1991 yılına kadar, İlhan Bellek ve Ziya Bellek ortaklığı ile Üçel Emlak ismi altında faaliyet gösterdi.

1991 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ nin Ortakları arasında yerini aldı. İstanbul Bahçelievler ve Yeşilköy’de Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Acentesi olarak hizmet verdi.

1994 yılından itibaren İstanbul Ana Acenteliği, 2012 yılı itibariyle de İlhan Bellek ve M.Nuri Orhon ile beraber Marmara 1. Bölge & İstanbul Ana Acenteliği görevlerini üstlendi. Halen bu Ana Acenteliği devam etmektedir.

Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. bünyesindeki Özel Projeler Ofisi Yöneticisi olarak; Gayrimenkul Projeleri Geliştirme konusunda 2003 yılından beri Danışmanlık, Müşavirlik ve Pazarlama Hizmetleri vermektedir.

Halen, Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevindedir.

Network Yapı Çözümleri A.Ş.’ nin Kurucu Ortağı olup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursunun Kurucusu olarak Eğitim çalışmalarına aktif katkısı sürmektedir.


 

KURSUMUZA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER

 

ALİ KILIÇ 

( Yrd. Doç. Dr.  / Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi ) 

1962 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden Mezun olan Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç, 1987 yılından beri  aynı Üniversitede Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Anabilim Dalı Şehircilik olup, Araştırma Alanları; Kentsel Tasarım, Kentsel Kıyıların Gelişim ve Dönüşümü, Konut Alanları ve İmar Uygulamalarıdır. Halen Yıldız Teknik Üniversitesinde Kentsel Tasarım ve Kent Planlama konularında Öğretim Görevlisidir.

Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç, 1996 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. tarafından Türkiye’de İlk ve Tek olarak kurulmuş olan MEB Onaylı Emlakçılık Kursunun ilk Eğitmenleri arasında yer almıştır.

Bir Emlak Danışmanının;  Şehir Planlama, İmar Mevzuatı, Belediyelerin İmar Uygulamalarında çıkan sorunlar ve İdari Mahkemelere açılan davalar konusunda karşılaştığı sorunlara nasıl yaklaşması gerektiğini, 1996 – 2001 yılları arasındaki eğitimleri sırasında yüzlerce Meslektaşımıza öğreten  Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç, Kurs Eğitmenlerimiz arasında çok özel bir yere sahiptir.

22 yıl sonra yine Birleşmiş Emlakçılar Uzaktan Öğretim Kursumuzun da kuruluş aşamasındaki katkılarından dolayı Ali Hocamıza, tüm Birleşmiş Emlakçılar Ailesi adına teşekkür ederiz.


ZAFER İŞ  

( Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Kurucu Ortağı ve Bşk. / 1996 MEB Emlakçılık Kursu Kurucusu ) 

1945 İstanbul doğumlu Zafer İş  Kartal, Pendik Adliyeleri, Kadıköy Ticaret Mahkemesinde Bilirkişilik, İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü Eksperliği, İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyeliği ile İTO Eksperliği görevlerinde bulundu. Türkiye genelinde seçkin Holding, Şirket ve Kurumlara Gayrimenkul Danışmanlığı hizmetleri verdi.

1991 yılında, Türkiye’de ilk defa 24 Emlakçının bir araya gelmesi ile kurulan Birleşmiş Emlakçılar A.Ş.’ nin ilk kurucuları arasında yer aldı. Uzun süre Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

1996 yılında yine Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. tarafından Türkiye’de ilk  ve tek olarak kurulan Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlakçılık Kursu’nun Kurucusu olarak eğitim çalışmalarına başladı. Ekpertiz, Arazi Geliştirme, Değerleme, Tapu, Kadastro Mevzuatı  konularındaki geniş bilgisi ile 1996 – 2001 yılları arasındaki Örgün Öğretim Emlakçılık Kursumuzda yüzlerce Meslektaşımıza bilgi ve deneyimlerini aktardı.

2018 yılında başlattığımız MEB Onaylı Uzaktan Öğretim Kurslarımızın müfredatlarının hazırlanması aşamasından, öğretime başlanmasına kadar olan süreçte çok önemli katkıları oldu. Bundan sonraki süreçte de Uzaktan Öğretim Kursumuzda Blog Yazarı olarak Bizlere katkı sağlayacak olan Zafer İş Başkanımıza, tüm Birleşmiş Emlakçılar Ailesi adına teşekkür ederiz.


Merhum ÜNAL EMRE   

( Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Marmara 2. Bölge & Kocaeli Ana Acentesi )  

(Öğretim Görevlisi / Kocaeli Emlakçılar Derneği Kurucu Bşk. / MEB Emlakçılık Kursu Danışmanı) 

Birleşmiş Emlakçılar Ailesi içinde “Çok sevilen bir İnsan,  çok iyi bir Eş, çok iyi bir Baba, çok iyi bir Dosttu Ünal Emre”

Evet; hiç beklenmedik bir şekilde, ansızın aramızdan ayrıldı, Hakkın Rahmetine kavuştu.

Kocaeli Emlakçılar Derneği Kurucu Başkanıydı. Tüm Emlak camiası için  gerçek bir “Abi” idi. Kars – Ardahan – Iğdır Vakfının Kurucu Üyelerinden olan Ünal Emre, sosyal yaşamda da örnek bir insandı.

Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. nin 1996 yılındaki ilk Emlakçılık Kursuna, Eşi İkbal Emre ile beraber katıldı. Kurs bitiminde Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. İzmit Acentesi oldu. 2013 yılında Birleşmiş Emlakçılar A.Ş. Marmara 2. Bölge & Kocaeli Ana Acentesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

Kocaeli Meslek Yüksek Okulu Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak, bilgi ve tecrübelerini Üniversite Öğrencilerine aktardı.

Uzaktan Öğretim Emlakçılık Kursumuzun  Müfredat çalışmalarına çok büyük katkısı oldu. En büyük ideali, Kursumuzu başlattıktan sonra bu mesleğin Okulunu açmaktı.

Ancak; 27 Ağustos 2015 günü acı bir haber aldık Eşi İkbal Emre’den… Ünal Kardeşimiz, ani bir kalp krizi ve beyin          kanaması geçirmişti. Ve Hakkın Rahmetine kavuştu… Eşi İkbal Emre ve Çocukları örnek bir davranış sergileyerek Ünal Kardeşimizin organlarını bağışladı.

Ünal Dostumuz, vefatından sonra da organları ile 5 kişinin hayatını değiştirdi.

Birleşmiş Emlakçılar Ailesi olarak Seni iyi ki tanıdık Ünal Kardeşim.

Seni, Saygıyla, Minnetle ve Hürmetle anıyoruz.

Mekanın Cennet olsun, Ruhun Şad olsun.   

Bir cevap yazın